Почетна / Филм / Неделно попладне на Телма со швајцарски семеен филм

Неделно попладне на Телма со швајцарски семеен филм

Момчето мора да издржи силна, сурова зима за да зачува важно семејно наследство.

Сепак, пред да тргне на ова тешко патување, тој мора прво да му помогне на своето семејство да го преживее финансискиот колапс, да ја спаси козата, неговото омилено милениче и, со помош на својот најдобар пријател, да го надмудри насилникот.

Дали ќе може да се врати во своето село и да го прослави празникот што го означува крајот на зимата, дознаваме на Телма во недела на 25 јуни во 17 часот попладне.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Историскиот трилер „Земја од соништата“ празнично на Телма

Во 1930-тите Тексас за време на депресијата, Јуџин Еванс живее со својата мајка и сестра …

error: Содржината е заштитена!