Почетна / Телевизија / „Код“ со нова истрага – Измамничка од УЈП оперира низ земјава

„Код“ со нова истрага – Измамничка од УЈП оперира низ земјава

Измамник оперира низ цела Македонија, а вработена е во центарот на Скопје во државна институција. Десетици илјади евра тежат измамите, откриле истражителите. Ги наоѓала жртвите кај бајачка, во туристичка агенција, во село Росоман. Ветувала работни места, инвалидски пензии, евтини станови. Ја најдовме во даночното одделение на УЈП, но наместо изјава – пцовки.

УЈП губело на суд кога ја бркале од работа. Спасена е од Врховниот суд поради грешки во законите. Интересна новинарска истрага следиме оваа недела за крајот на месецот на Телма.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ТВ 21 со апел до гледачите : Ние ве информираме, останете дома!

Тимот на ТВ 21 со апел со гледачите : Останете дома! Ekipi kujdestar i TV21! …

error: Содржината е заштитена!