Почетна / Серии / Бурата на италијанската политичка сцена продолжува со „1993“ на Телма

Бурата на италијанската политичка сцена продолжува со „1993“ на Телма

1993, почнува таму каде што запре 1992 – та. Продолжува процесот против корупцијата, после операцијата „Чисти раце” (Mani Pulite) во која го пратиме падот на постоечкиот политички систем и хаосот како резултат потоа. Втората сезона од оваа италијанска крими серија, носи нов бран на луѓе, студенти, кои ќе донесат политички промени. Форца Италија и Силвио Берлускони настапуваат на политичката сцена.

По “1992”, следува втората сезона “1993” – од понеделник до петок во 20.20 часот ексклузивно на Телма.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Прајмтајм на Телма со данската криминалистичка серија „ДНК”

Истражителот од Кпенхаген, Ролф Ларсен, е во потрага по киднапирана девојка со необична бенка на …

error: Содржината е заштитена!