Почетна / Серии / Преглед на серии на AXN – термини на емитување и броеви на епизоди

Преглед на серии на AXN – термини на емитување и броеви на епизоди

Преглед на сите серии кои се емитуваат на AXN

– термини на емитување и броеви на епизоди до недела, 27 декември 2020 година –

ТУДОРИТЕ – 2. сезона
Термини на емитување : понеделник – петок
08:50 ( премиера ), 07:50 ( реприза )
Продукција : Reveille Eire-Showtime, САД, 2007-2010
Број на епизоди : 8 / 10

ПОВЕЌЕ ОД УМЕТНОСТ – 1. сезона
Термини на емитување : понеделник – петок
13:40 ( премиера ), 12:45 ( реприза )
Продукција : Muse Entertainment-Crackle, САД, 2015-2016
Број на епизоди : 10 / 10

ПРОФИЛИРАЊЕ – 5. сезона
Термини на емитување : понеделник – петок
15:20 ( премиера ), 09:45 и 14:30 ( реприза )
Продукција : TF1, Франција, 2009-2020
Број на епизоди : 2 / 12

НЦИС : ЛОС АНЏЕЛЕС – 10. сезона
Термини на емитување : понеделник – петок
17:00 ( премиера ), 16:15 ( репризи )
Продукција : CBS Television Studios – CBS, САД, 2009-
Број на епизоди : 0 / 24

КАРТЕР – 2. сезона
Термини на емитување : понеделник – петок
18:30 ( премиера ), 07:10, 11:20 и 17:50 ( реприза )
Продукција : Sony Pictures Television-CTV Drama Channel, Канада, 2016-
Број на епизоди : 5 / 10

ПОЛИЦАЈЦИ ГУШТЕРИ – 4. сезона
Термини на емитување : понеделник – петок
20:05 ( премиера ), 12:05 и 19:20 ( реприза )
Продукција : Ilana C. Frank Films-Global, Канада, 2010-2015
Број на епизоди : 13 / 13

АЛЕКС РАЈДЕР – 1. сезона
Термини на емитување : понеделник
21:00 ( премиера ),
пон во 01:35 и петок во 04:00 ( реприза )
Продукција : Eleventh Hour Films-Prime Video, Британија, 2020
Број на епизоди : 8 / 8

СМРТОНОСНИОТ КЛАС – 1. сезона
Термини на емитување : понеделник (по две епизоди)
21:55 ( премиера ),
вторник во 02:20, петок и сабота во 04:40 ( реприза )
Продукција : Sony Pictures Television-Syfy, САД, 2019
Број на епизоди : 10 / 10

СПЕЦИЈАЛЦИ – 3. сезона
Термини на емитување : понеделник (по две епизоди)
21:00 ( премиера ), по 00:30 ( реприза )
Продукција : CBS TV Studios, Sony – CBS, САД, 2017-
Број на епизоди : 0 / 21

НЦИС – 13. сезона
Термини на емитување : вторник (по 2 епизоди)
21:00 ( премиера ),
вторник по 01:30 и среда по 00:30 ( репризи )
Продукција : CBS Television Studios – CBS, САД, 2003-
Број на епизоди : 9 / 24

НЦИС : ЊУ ОРЛЕАНС – 5. сезона
Термини на емитување : вторник (по две епизоди)
22:45 ( реприза ),
вторник по 03:00 и среда во 02:00 ( реприза )
Продукција : CBS Television Studios – CBS, САД, 2014-
Број на епизоди : 0 / 24

СЕАЛ ТИМ – 3. сезона
Термини на емитување : среда
21:00 ( премиера )
среда во 03:45 и четврток во 23:00 ( реприза )
Продукција : CBS TV Studios, Sony – CBS, САД, 2017-
Број на епизоди : 9 / 20

ПОСЛЕДНОТО ПРИБЕЖИШТЕ – 1. сезона
Термини на емитување : среда
21:55 ( премиера ),
четврток во 23:55 + сабота во 02:20 ( реприза )
Продукција : Sony Pictures Television-ABC, САД, 2012-2013
Број на епизоди : 9 / 13

КАНДИС РЕНОАР – 7. сезона
Термини на емитување : четврток (по две епизоди)
21:00 ( премиера ), 04:00 ( реприза )
Продукција : France 2, Франција, 1998-2002
Број на епизоди : 5 / 10

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Руските „Татковци“ во потера по терористи во нова викенд серија на Сител

Дванаесет средношколски одбојкарки се киднапирани додека се враќаат во Москва по натпреварот на Кипар каде …

error: Содржината е заштитена!