Почетна / Телевизија / К-15 слават полнолетство, честитки до нив!

К-15 слават полнолетство, честитки до нив!

 

На вчерашен ден пред точно 18 години, неуморното трио К-15 го сними првиот скеч. Веќе полнолетното трио составено од Миле Паника, Тошо Малерот и Цацко Конопишки, најавува нови епизоди во неодамнешното интервју по повод 18-годишнината од постоењето.

 

 

На македонските телевизии се актуелни уште од 1994. година, со текот на годините беа дел од повеќе телевизиски куќи како што се МТВ 1, Сител, А1, Алфа, и К-15. Тројцата ликови решиле да создадат единствена работна можност за себе – неделно хумористично шоу кое не само што ќе им обезбеди месечна плата туку и ќе ги забавува сите оние кои живеат, знаат, или имале искуство со социјалната и културната ситуација во Македонија. Првата епизода била емитувана на 23. ноември во 1994. година на А1 телевизија.

Нека им се множат!

 

 

 

 

Ивана Таневска | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Репризи на народни приказни пополнуваат термини на Алфа

Вести, политички емисии и дебати. Во тоа се состои во главно програмата на телевизија Алфа. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!