Почетна / Сапуници / Нова С ја укинува „Виолета“; на нејзино место нова тин серија

Нова С ја укинува „Виолета“; на нејзино место нова тин серија

Од петок (10 април), кабловската Нова С нема да продолжи со емитување на аргентинската тин новела “Виолета”, чија втора и трета сезона, за жал на многу тинејџери, не се откупени. На нејзино место, со македонски титл за гледачите во земјава ќе се емитува новиот тинејџерски мјузикл “Јас сум Луна”.

“Јас сум Луна” е снимена во копродукција на Пол-ка и Дизни, а добитничка е на многу награди како Kids’ choice awards Argentina, Kids’ choice awards Colombia, Kids’ choice awards Mexico. Музичкиот бенд од серијата бележеше голема популарност во Латинска Америка со неколку музички албуми и концертни турнеи. Музичките албуми на групата биле Soy Luna, Música en ti, La vida es un sueño и Modo аmar, а наслооната нумера “Alas” е интерпретирана од актерката Karol Sevilla (Луна).

Заиграјте и распејте се со Луна и нејзините пријатели, од понеделник до петок во 14.40 часот на Нова С.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За празниците, „Аманет“ со маратонско емитување на Канал 5

Во празничните денови, Канал 5 телевизија ви нуди двојно уживање со маратонската сапуница “Аманет”. Од …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!