Почетна / Забава / Gangnam Style – најгледано видео на светот

Gangnam Style – најгледано видео на светот

 

Беше и очекувано откако целиот свет се зарази со Gangnam Style вирусот овој спот да стане најгледан на сервисот Јутјуб. Рекордот за најгледано видео на Јутјуб долг период го држеше Џастин Бибер со песната Baby, но пред неколку часа на тоа место дојде спотот на PSY за песната што го освои светот. Поставен е на 15. јули годинава на најпознатиот видео сервис на планетата, Gangnam Style во моментот кога овој текст е напишан имаше 816.175.123 прегледи.

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Јапонски оперски пејач ја отпеа познатата „Земјо македонска“

Врвниот јапоснки оперски пејач, Казухиро Котецу е вљубеник во Македонија и македонската песна. Тој на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!