Почетна / Забава / Евровизија / Јоксимовиќ: „Кајмакоски на Евровизија во 2015“

Јоксимовиќ: „Кајмакоски на Евровизија во 2015“

 

Српскиот пејач Жељко Јоксимовиќ и еден од четворочленото жири на „Х Фактор“, јавно го поддржа нашиот новооткриен талент Даниел Кајмакоски.

 

 

„Сигурен сум дека Македонија веќе има претставник за Евровизија во 2015 година #кајмакоски“, напиша пејачот на својот Твитер профил.

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Васил Гарванлиев ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2020

Македонската Радиотелевизија со известување до граѓаните на Македонија : По извршената анализа на досегашните учества …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!