Почетна / Живот / Почина Нелсон Мендела на 95-годишна возраст

Почина Нелсон Мендела на 95-годишна возраст

 

Почина Нелсон Мандела, првиот црн претседател на Јужна Африка.

 

 

Откако беше отпуштен од болницата неговата здравствена состојба беше опишана како критична, но стабилна. Претходно излезе вест во јавноста за смртта на овој почитуван човек, но потоа се испостави дека е лажна. Овој пат веста која предмалку беше објавена од светските медиуми за жал не е лажна. Нелсон Мендела почина вечерва на 95-годишна возраст.

Ќе биде запаметен како првиот демократски избран претседател на Јужноафриканската република и како светски познат борец за слобода.

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

АЕТМ поддржа отворање на 60 нови е-продавници во Македонија и Албанија

Асоцијацијата за е-трговија на Македонија – АЕТМ одржа бесплатен едукативен и нетворкинг настан за е-трговија, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!