Почетна / МК Сцена / Слаткаристика од сега и на iTunes!

Слаткаристика од сега и на iTunes!

 

Можеби за Слаткаристика сеуште нема чуено цел свет, но од сега ќе може да го чуе целиот свет! Нашиот највлијателен македонски хип-хоп артист Слаткаристика од неодамна официјално е застапен и во најголемата музичка продавница во светот „iTunes“.

 

 

На барање на истомислениците и љубителите на музичката култура што ја интерпретира Слаткаристика, песните од неговите два соло албуми сега можат да ги имаат сите, каде и да се! Оваа Интернет продавница дава можност On-line да си ја купите било која песна од 35-те на располагање, како и целите два соло албуми на Слаткаристика – „Слаткаристика будало“ издаден во 2009. година и „Новиот албум“ издаден во 2012 година. iTunes продавницата е отворена 24/7, а песните на Слаткаристика може да ги најдете на следниот линк.

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Величествениот супербренд ја продолжува турнејата низ Македонија

Продолжува турнејата на супер ѕвездата Каролина во градовите низ Македонија во организација на маестралната Авалон …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!