Почетна / МК Сцена / Интервју со Ламбе: Срцето ми е на место, се враќам на музичката сцена

Интервју со Ламбе: Срцето ми е на место, се враќам на музичката сцена

17 години по триумфот на M2 Play Проект потрага по ѕвезда и по 7 години пауза од музика. За својата одлука, тој говори во ексклузивното интервју за естрадниот магазин Бекстејџ.Деновиве го видовме и на концертот во чест на Тоше Проески и Аки Рахимовски кој се одржа во Битола. Ламбе, со години живееше во САД, минатата година со семејството, односно сопругата Магдалена и синовите Михаил и Димитриј, одлучи да се врати дома во Македонија и повторно да почне да се занимава со музика.

Погледнете го интервјуто во целост:

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Лозано: Добивам понуди да пејам и на свадби, но и на погреби и разводи

Скромното момче од Кичево кое пред повеќе од 10 години ја почна својата музичка кариера …

error: Содржината е заштитена!