Почетна / Серии / Сител ќе ни ја претстави тајната програма на ЦИА во „Мисија Тредстоун“
Од понеделник до петок во 00.20 часот

Сител ќе ни ја претстави тајната програма на ЦИА во „Мисија Тредстоун“

“Treadstone” е американска акциона серија, создадена од Тим Кринг, кој е и извршен продуцент заедно со Рамин Бахрани, Бен Смит, Џефри Вајнер, Џастин Леви, Бредли Томас и Ден Фридкин.


Серијата ја истражува приказната за потеклото и денешните дејствија на измислената програма за црни операции на ЦИА позната како “Мисија Тредстоун” – тајна програма која користи протокол за модификација на однесувањето со цел да ги претвори регрутите во речиси натчовечки атентатори.

Програмата ги разбива на некој начин личностите на овие атентатори, ги брише нивните сеќавања и го елиминира нивниот морален код за да можат ефективно да убиваат низ целиот свет.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Прајмтајм на Телма со данската криминалистичка серија „ДНК”

Истражителот од Кпенхаген, Ролф Ларсен, е во потрага по киднапирана девојка со необична бенка на …

error: Содржината е заштитена!