Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Гответе со „Снаи и свекрви“, ново турско кулинарско шоу на МТМ

Гответе со „Снаи и свекрви“, ново турско кулинарско шоу на МТМ

Од 8 април (петок) на прва скопска МТМ и останатите регионални телевизии ширум земјава стартува забавното кулинарско шоу “Снаи и свекрви”.

ТВ емисија во која невестите подготвуваат храна во студиото, а нивните свекрви ги гледаат на екранот и судат како тие ќе готват.

Кога ќе истече времето, свекрвите дегустираат без да знаат кои јадења припаѓаат на нивните снаи и притоа ги оценуваат. Оценете ги и вие снаите, а насмејте се со свекрвите од понеделник до петок ексклузивно на МТМ телевизија.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Анкета: Дали вреди да се вложува во македонски музички спотови?

Познатите, светски музички ѕвезди, сакајќи што подобро да ги претстават своите песни, трошат огромни суми …

error: Содржината е заштитена!