Почетна / Филм / Епскиот фантастичен серијал „Митика“ на МТМ и регионалните ТВ
Филмски серијал од 5 дела во авторство на Jason Faller и Kynan Griffin ( Mythica: A Quest for Heroes, Mythica: The Darkspore, Mythica: The Necromancer, Mythica: The Iron Crown и Mythica: The Godslayer )

Епскиот фантастичен серијал „Митика“ на МТМ и регионалните ТВ

Заробена во живот на сигурно ропство, младата Марек сонува како еден ден ќе стане голем волшебник.

Кога судбината ќе замеша прсти, Марек ќе се сретне со младата волшебничка Тила, па заедно со неа ќе успее да се извлече од канџите на нејзиниот господар, со кои заедно ќе тргнат во епска потрага за да и помогнат на Тила да ја спаси нејзината сестра од страшниот трол.

Нов филмски серијал од жанрот на епската научна фантастика, Митика: Потрага по херои, во деновите од викендот во 22:30 премиерно на МТМ телевизија и останатите регионални телевизии.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Данската историска романса „Кралска афера“ на 14 јуни на Телма

Во 1767 година, британската принцеза Каролин е венчана за лудиот крал на Данска, Кристијан VII. …

error: Содржината е заштитена!