Почетна / МК Сцена / Дијана ОГ: За Луна и Тракер нема место на домашната естрада

Дијана ОГ: За Луна и Тракер нема место на домашната естрада

Доволно храбра да наметне нови стандарди и доволно своја и автентична да влијае на прогресот и трансформацијата на рап и трап сцената кај нас.. Нејзиното вистинско име е Дијана Дурлевиќ, а јавноста ја препознава како Дијана ОГ. Девојка, која е без влакна на јазикот, како во стиховите на своите песни, така и во изјавите и интервјуата што ги дава. Ништо поразлично не беше и овој пат.


Не ни било е нејзиното најново музичко остварување, малку поинакво од она што сме го навикнале од неа.
Во интервјуто кое го даде за естрадниот магазин Бекстејџ, отворено си кажа дека на домашната естрада нема место за Луна и Тракер.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Македонката во IDJ Show „растури“ со изведбата на „Зајди, зајди“

Младата пејачка Барбара Поповиќ, која има охридско потекло, водушеви со изведбата на песната „Зајди, зајди“ …

error: Содржината е заштитена!