Почетна / Филм / Филмскиот серијал за мистериите на дотраените куќи на МТМ
Недела, 26 декември - прв дел во 12.40 часот по пладне, втор дел во 14.10 часот и трет дел во 18.20 часот

Филмскиот серијал за мистериите на дотраените куќи на МТМ

За сите љубители на добрите криминални приказни и филмови од жанрот „Кој е злосторникот?“, оваа недела следува мини серијата Мистерии на дотраените куќи на прва скопска МТМ.


Во првиот дел Местенки за убиство, ја гледаме Шенон Хамер, сопственичка на градежна компанија и истовремено експерт за реставрација на стари куќи од Викторијанската ера.

За време на реновирање на една од тие недвижнини, Шенон, ќе најде докази за таинственото минато на една куќа и истовремено ќе предизвика лавина од немили настани.


Во вториот дел, откако ќе открие остатоци од човечки скелет во подрумот на куќа која ја реновира, Шенон е со намера да открие кој е причината за ова злосторство, составувајќи дел по дел од мистериозната сложувалка, оставени во дневникот на самата жртва.


Предпразничен викенд на МТМ со трите дела од филмската мистерија на Халмарк.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Неделно попладне на МТВ 1 со акционата комедија за „Агентот Коди Бонкс“

Средношколецот Коди Бенкс не сака ништо повеќе од она што го сака секој друг тинејџер: …

error: Содржината е заштитена!