Почетна / Сапуници / Фарук и Суреја од „Истанбулската“ снимале филм со Хурем Султан

Фарук и Суреја од „Истанбулската“ снимале филм со Хурем Султан

Веднаш по започнувањето со снимање на серијата “Истанбулската невеста”, продуцентите ги поканиле главните актери да ги имаат водечките улоги и во еден игран филм. Па така, Озџан Дениз, познат како Фарук и Асли Енвер, истанбулската невеста добиле главни улоги и во филмот “Другата страна” (Öteki taraf ), каде им се придружува и познатата актерка Мерием Узерли (Хурем од “Величествениот”).

Сепак, тој филм не ги оправдува очекувањата на продуцентите, па затоа тие решиле Фарук и Суреја да си продолжат со снимање на “Истанбулската невеста”, која доживува огромен успех во Турција.

Хит серијата ја следиме од понеделник до петок во 19.45 часот на Сител телевизија.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За фановите на „Млади бунтовници“ и „Ангели“, доаѓа нова хит серија

Со големо задоволство и носталгија се сеќавате на времето поминато со вашите незаборавни “Млади бунтовници”? …

error: Содржината е заштитена!