Почетна / Сапуници / 50-те најпопуларни теленовели | 04/50

50-те најпопуларни теленовели | 04/50

 

Ве запознаваме со 50-те најпопуларни теленовели на сите времиња. Краток опис на теленовелата, со неколку податоци за истата. Уживајте!

 

 

04. Cuna de Lobos – Волчја колевка

(Мексико, 1986)

Улоги: Diana Bracho, Gonzalo Vega, Maria Rubio.

Волчја колевка е трилер теленовела прикажувана во Мексико далечната 1986. година. Борбата за моќ на една моќна фамилијарна династија направи оваа приказна да биде најгледаната теленовела на сите времиња во родниот Мексико. Прикажувана е со голем успех и во земји каде што теленовелите не се толку популарни како Германија и Австрија. Марија Рубио со улогата на Каталина Крил е запомната како најзлобната негативка на сите времиња.

 

 

 

Јовица Крстевски | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Трите сестри“ заминуваат на летен одмор, но една од нив останува со вас

Вечерва на Сител телевизија ќе биде емитувана последната епизода за оваа сезона на “Трите сестри”. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!