Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Политичката емисија на Канал 5 далеку погледана од Алфа, Телма и ТВ 24

Политичката емисија на Канал 5 далеку погледана од Алфа, Телма и ТВ 24

По вчерашното гостување во политичката дебатна емисија “Само вистина”, познатиот актер Сашо Тасевски на својот ФБ профил ја објави официјалната рејтинг листа за вчерашната емисија.

Скоро 100.000 гледачи го следеле неговиот дуел со Стојанче Ангелов, што ја прави емисијата најгледана политичка дебата на денот, далеку зад себе оставајќи ги дебатните емисии на Алфа, Телма, 24 и Алсат.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Гласајте со СМС 14 на 145 333 за победа на Мите во „Ѕвездите на Гранд“

Марија Груевска испадна од финалната трка за следна ѕвезда на Гранд, но Мите Стоилков е …

error: Содржината е заштитена!