Почетна / Серии / Разврска на сите завери денес во „Тајкун“, од утре реприза од почеток

Разврска на сите завери денес во „Тајкун“, од утре реприза од почеток

Во станот на тајкунот Владан Симоновиќ, мало семејно собирање -како што вели главниот негативец Балша. Разврската на играта почнува таму, мистериозниот убиец е брат на Балша, а Бојан ќе дознае она што најмногу го интересира, дали е син на Владан.

Ксенија која не замина на време ќе мора да се соочи со вистината за Сабанта, фабрика во која беше жртвуван и нејзиниот татко за време на бомбардирањата на НАТо во 1999-тата. Сабанта е воена фирма која при распадот на Југославија произведува оружје и муниција и го продава не само на српските сили, туку на сите кои ќе дадат пари без разлика дали се на непријателската страна.

Но, Сабанта е голем обвинителски дијамант кој крие и убиство на истражувачки новинар, автор на новинарски статии за големите финансиски проневери со оружје. Тие проневери се коренот на богатството на „Тајкун“-от Владан Симоновиќ и неговите најблиски партнери, кои еден по еден беа ликвидирани. А зад ликвидациите стои човекот од сенка во Сигма.

Обвинителката Јована и инспекторот Никола повторно контактираа погодени од личните трагедии и губиток на блиски. Најдено е телото на поранешната љубовница на Јована, обвинителката Стефана која настрада во нивна расправија. Но, Јована ќе ја дознае вистината за виновникот за смртта на нејзината соработничка и љубовница. Иако се гризе во себе и пропаѓа, сепак таа не е виновникот.

Финалната разврска во „Тајкун“ на 15.02.2022. (вторник) во 22:10 на Телма во последната епизода од хит серијата, а од 16.02 серијата ќе се репризира секој ден во 23 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пред летните одмори, потсетување на „Фитнес“ на МТМ телевизија

Репризно емитување на рускиот ситком. Од понеделник, 9 мај во 21.50 часот, со повторна реприза …

error: Содржината е заштитена!