Почетна / Забава / Celio* од септември и во Македонија!

Celio* од септември и во Македонија!

Celio* е интернационален моден бренд, чие седиште е во главниот град на модата Париз. Распостранет во над 26 земји ширум светот, на шест различни контиенти, од оваа есен Celio*  ќе го имаме и во Македонија, во новиот City Mall Skopje, како дел од групацијата Fashion Group.

 

 

Интересен е податокот дека брендот продава исклучително машка мода, трендовска и доста квалитетна.

Името на брендот потекнува уште од далечната 1978 година, кога браќата Марк и Лорен отвориле семејна продавница во населбата Сан Лазар во Париз. Брендот посветен само за машката популација, покажала огромен интерес кај парижани, па набрзо била отворена и првата интернационална celio* продавница во Белгија и Шпанија, а веднаш потоа во Италија и Португалија. Дали сте подготвени да го следите трендот од овој септември?

Официјална веб страница; brand.celio.com

 

 

 

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Петар Грашо со трет концерт со симфониски оркестар во Скопје

Концертите на Петар Грашо предизвикаа огромен интерес кај македонската публика како за никој досега, барањата …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!