Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Многу сатира и во новите емисии на „Еднооки“, секоја недела на Алфа

Многу сатира и во новите емисии на „Еднооки“, секоја недела на Алфа

Популарната сатирична анимирана серија “Еднооки” се враќа на малите екрани. Секоја недела, пред централниот дневник на Алфа, ќе проследите нови продолженија од емисијата на Контрабанда, во кои повторно на сатиричен начин ќе ни бидат прикажани актуелните политичари, односите со соседните земји, моменталните политичко општествени случувања итн.

" ЕДНООКИ " недела во 19:15 часот на АЛФА ТВ

" ЕДНООКИ " недела во 19:15 часот на АЛФА ТВ

Gepostet von Alfa Televizija am Donnerstag, 5. Dezember 2019

 

“Еднооки” станаа особено популарни со прикажувањето на А1 телевизија, за потоа епизодите да продолжат на Канал 5, па на Сител. Во вистинско време, “Еднооки” од сега на Алфа.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кристина Арнаудова на Телма со ТВ проект од хуманитарен карактер

Заедно можеме да направиме големи нешта, само ако сакаме. Tоа го докажа и Кристина Арнаудова …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!