Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / „Код“ со истрага за трансферот на пари од Венецуела во Евростандард банка

„Код“ со истрага за трансферот на пари од Венецуела во Евростандард банка

“Koд” се врати на Телма со нова сезона и ја продолжува истрагата за трансферот на пари од Венецуела до Македонија во Евростандард банка.

Во изданието на 25 септември во 19.15 часот, “Код” открива дека оваа сума од 110 милиони евра била само почетната, планот на Венецуелците бил преку Македонија да трансферираат милијарда и 600-тини милиони евра. Истрагите се отворани и се воделе во тајност со години, но резултати нема и две години по затворањето на Еуростандард.
По сторијата во македонската емисија, и истражувачки новинари во Венецуела започнаа да бараат информации за овој случај.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Прочитајте по колку години имаат финалистите во „Ѕвездите на Гранд“

Вечерва, 8 јуни, 21 часот – финале на оваа сезона од најгледаното телевизиско шоу “Ѕвездите …

error: Содржината е заштитена!