Почетна / Телевизија / Х Фактор (страна 2)

Х Фактор

Ексклузивни фотографии | Започнаа првите аудиции на „Х Фактор“

  Започна потрагата за новата музичка сензација во целиот регион!Одржани првите аудиции во Македонија! Започна потрагата за новиот музички идол на целиот регион! Втората сезона на најпопуларниот ТВ формат X Factor Adria кој напролет ќе почне да се прикажува во дури пет земји во регионот и втора година на Сител …

Повеќе »

Започнаа аудициите за најгледаното музичко шоу „Х Фактор“

  Првата аудиција за втората сезoна на најголемото регионално музичко шоу, а по светска лиценца Х Фактор започна денеска во Скопје сити мол во комплексот Синеплекс. Пријавените и не пријавените кандидати во број дупло поголем од минатата сезона беа точно на време на своите позиции. Во 9 часот им се …

Повеќе »

ОФИЦИЈАЛНО – Нова сезона од „Х Фактор“ на Сител телевизија

НАСКОРО ЗАПОЧНУВААТ АУДИЦИИТЕ ЗА „X ФАКТОР АДРИА“   Во новата сезона и со нова продукциска екипа, најпопуларното шоу на планетата „X Фактор“ наскоро ќе започне со аудиции. Новост во оваа сезона е дека шоуто навистина станува регионално со оглед на тоа што ќе се емитува во пет земји: Македонија, Србија, …

Повеќе »

„Икс фактор” продолжува, но дали и Македонија ќе биде дел од шоуто?

     Ексклузивно, ви откриваме дека во првите месеци на 2015 година ќе започне втората сезона од талент шоуто “Икс фактор”. Шоуто ќе се емитува на Прва телевизија во Србија и Црна Гора, на РТЛ телевизија во Хрватска. Претходната сезона во Србија, Црна Гора и Босна се емитуваше на каналите …

Повеќе »

Финалистот на „Х Фактор“ сними нова песна

  Финалистот кој за жал прв ги напушти финалните вечери на првото регионално издание на X Фактор, Младен Лукиќ деновиве ја објави својата прва песна. Темата насловена „I’ll Be There For You“ е всушност соработка со диџејското дуо Д Битшејкерс (The Beatshakers), кое соработувало и со имиња како што се …

Повеќе »

Одржан големиот концерт на „Х Фактор“ во Скопје

  Финалистите од „Х Фактор“ вчервечер ја запалија салата Борис Трајковски која беше преполна со фановите што непрестано го извикуваа името на Даниел Кајмакоски. Концертот го започна токму тој, а потоа се појавија Илма, Тамара, Александра, Лукијан, Фифи, Алекса, Харис, Маид и групите Доктори и 4U.   Публиката им покажа …

Повеќе »

Ѕвездите од „Х Фактор“ пристигнаа во Македонија

  Утревечер во 20:00 часот сите ќе бидат упатени кон Спортскиот Центар Борис Трајковски, бидејќи токму таму утревечер ќе се одржи голем концерт на финалистите од регионалниот „Х Фактор“.     На концертот ќе имаат настап буквално сите финалисти, од Харис Чато и Илма Карахмет до Маид Хечимовиќ и Даниел …

Повеќе »

Познати се сите детали околу концертот на Х Фактор

  Заработката од концертот на „Х Фактор“ ќе оди во хуманитарни цели за настраданите од поплавите во регионот.     Денеска во скопскиот ресторан Рагуза беше одржан пресот на „Х Фактор“ на којшто беа присутни голем дел од македонските новинари и претставниците на музичкото шоу Даниел Кајмакоски, Урош Туркулов, Тамара …

Повеќе »

Голем концерт на Кајмакоски во Македонија

  Х-Фактор ѕвездите на 7 јуни во Скопје: Се најавува голем концерт во Борис Трајковски Бројните фанови на регионалното издание на светски популарното музичко шоу „Х Фактор“, на 7ми јуни конечно ќе имаат специјално задоволство да бидат дел од големиот концерт кој ќе се одржи во арената „Борис Трајковски“ во …

Повеќе »

Со жилет на раката си го испиша името на Даниел

  Лудилото по Даниел Кајмакоски ги премина нормалните граници на однесување. Фотографијата која е споделена на Твитер ја вознемири јавноста.   – „Беше малку болно, но се надевам дека ти значи“, напиша девојчето на фотографијата на која се гледа како со крвави рани го испишала името на Кајмакоски. Пејачот сe …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!