Почетна / Телевизија / Х Фактор (страна 11)

Х Фактор

Снеже Велков: „Македонците имаат Х Фактор“

  Уште 9 дена до почетокот на најпопуларното пејачко шоу на планетата „Х Фактор“. Се прават последните подготовки пред емитувањето на првата емисија во вторник (29.10) во 21 часот на Сител телевизија. Разговараме со водителката Снежана Велков која е домаќин од Македонија во овој регионален проект, каде учествуваат и Србија, …

Повеќе »

Одбројувањето започна, 10 дена до „Х Фактор“!

  Одбројувањето започна, а жирито во состав Жељко Јоксимовиќ, Емина Јаховиќ, Кики Лесендриќ и Кристина Ковач одлично се снајде. Судиите на ова музичко шоу ќе имаат свој гостин ментор, па затоа Кристина Ковач реши да ги превземе работите во свои раце и најбрзо да дојде до најдобриот – лично Сајмон …

Повеќе »

Кои учесници не ја поминаа втората фаза на „Х Фактор“

 Пејачката Соња Бакиќ и нејзиниот колега Никола Пауновиќ не успеаја да се пласираат понатаму. Тие не ја поминаа втората фаза од натпреварувањето во шоуто „Х Фактор“ што од 29. октомври ќе почне да се емитува на Сител. И двајцата беа исфрлени од регрутниот камп.

Повеќе »

Во тек се аудициите за „Х Фактор“

  Во тек е втората аудиција на македонските учесници пријавени за планетарно популарното шоу X Factor. „Ние имаме ИКС ФАКТОР“, извикуваа кандидатите вчера на првата аудиција пред Скопје Сити Мол, а потоа се упатија кон Синеплекс кадешто во голема колона со часови ги чекаа своите пет минути. Еуфоријата продолжува и …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!