Почетна / Телевизија / Х Фактор (страна 10)

Х Фактор

Во Србија не му простуваат на Жељко за Фифи

  Во една од емисиите на српски телевизиски канал која се занимава со коментари на настани од минатата недела, водителот со потсмев му се обрати на Жељко: – „Не ми е јасно како човекот кој до сега четири пати бил на нај геј натпреварувањето Евровизија, изјавува дека е шокиран“, вели …

Повеќе »

Македонката што вечерва ќе разгори на „Х Фактор“

  Во вечерашната епизода последниот настап е резервиран за Македонката од Богданци, 15 годишната Марија Ичкова.  Марија учи гимназија во Богданци и обожува да игра кошарка. Има свој бенд со кој настапува по локалите во Богданци и Гевгелија. Талентотот за пеење го наследила од татко и Ристо Ичков кој по …

Повеќе »

Кристина го нападна Жељко на „Х Фактор“

  Во музичкото талент шоу „Х Фактор“ изби уште една расправија меѓу двајцата судии Жељко Јоксимовиќ и Кристина Ковач.     Имено, познато е дека овие два члена на жирито на „Х Фактор“ најмалку се сложуваат, а во нивниот конфликт Кристина не бираше зборови. Одушевена од натпреварувачот која отпеа балада …

Повеќе »

Никола Пауновиќ: „Х Фактор ми се посра на глава“

  Пејачот Никола Пауновиќ кој се прослави во текот на натпреварувањето на „Оперција триумф“, а пред неколку месеци се пријави и на „Х Фактор“, на својот Фејсбук профил напиша колку е незадоволен од својот пласман на ова шоу. Не бираше зборови и дрско го нападна регионалниот „Х Фактор“.     …

Повеќе »

Интервју со девојката што блесна на „Х Фактор“

  Тамара Милановиќ (25) од Мајур кај Јагодина со изведбата на баладата од британската пејачка Адел „Don’t You Remember“ ја расплака Емина Јахович, судија во „X Factor“. Студентката од Белград зборува за впечатоците од натпреварувањето.     – Веднаш по настапот, на телефонот и на социјалните мрежи почнаа да ми …

Повеќе »

Хурем за хонорар од 30.000 евра ќе суди во „Х Фактор“

  Продуцентите на шоуто „Х Фактор“ на актерката Мерием Узерли и понудија хонорар од 30.000 евра по епизода. Убедени се дека оригиналната султанка Хурем ќе има ја подигне гледаноста. – „Снимањето на турската верзија требаше да започне во декември, но го поместија за март следната година затоа што Мерием треба …

Повеќе »

Девојката од „Х Фактор“ што го расплака целиот регион

  Оваа 25-годишна девојка е новиот фаворит од регионалниот „Х Фактор“. Нејзиното име е Тамара Милановиќ и доаѓа од Белград. Вечерва таа не само што ја расплака Емина Јаховиќ со својата прекрасна изведба на Don’t You Remember од Адел, целиот регион беше во солзи додека таа пееше со својот ангелски …

Повеќе »

Емина Јаховиќ се расплака во шоуто „Х Фактор“

  Жирито прв пат се расплака     Емина Јаховиќ се расплака по настапот на една натпреварувачка во музичкото шоу „X Factor“ што се емитува на Сител. – „Навистина беше феноменална. Не знам што повеќе да кажам“ – изусти Емина по настапот на една натпреварувачка и почна да ги брише …

Повеќе »

13-годишно девојче блесна на сцената на „Х Фактор“

  Ново издание од „Х Фактор“ вечерва по „Судбината на Фатмаѓул“     Малата Илма Карахмет вчеравечер го воодушеви Балканот со изведбата на првото издание од „Х фактор“. Таа има само 13 години, но на нејзиниот глас ќе позавидат многу звучни музички имиња. Жирито беше едногласно, ова девојче сигурно оди …

Повеќе »

Премиера на „Х Фактор“ вечерва во 21 часот на Сител

  Водителката Снеже Велков е дел од екипата на регионалниот „Х Фактор“.  Веќе неколку месеци неуморно работи со Балканскиот тим и буквално „дише“ со проектот наречен „Х Фактор“. Таа вели дека со еден збор може да се опише она што вечерва ќе го видиме на Сител – МОЌНО!     …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!