Почетна / Спорт (страна 14)

Спорт

Горан Пандев вечерва прави свадбена веселба!

  Фудбалскиот репрезентативец Горан Пандев, вечерва со својата сопруга Надица ќе прави свадбена веселба. Струмичанецот со неа „граѓански“ стапи во брак на 26-ти декември во 2009-та година, но вечерва како што е редот тие ќе се венчаат и пред Бога во црквата. На прославата ќе присуствуваат нивните најблиски, како и …

Повеќе »

Перо Антиќ се повлекува од репрезентацијата?

После сите навредливи наслови што медиумите ги напишаа за Перо Антиќ, кошаркарот се почувствува навреден и изјави дека ќе се повлече од македонската репрезентација. Според дневниот весник „Фокус“, капитенот на македонската кошаркарска репрезентација веќе разговарал со претседателот на МКФ, Даниел Димевски, на кој му го пренел неговиот став. Тој беше …

Повеќе »

Дејвид Бекам и неговите фанови – бабички!

Дејвид Бекам вчера на својот Фејсбук профил објави интересна фотографија што била направена при неговото враќање во Лондон. Имено, тој напиша дека „се чувствува одлично поради посетата на Лондон“ и оти „ненајавено ја посетил баба му“. Бекам ја изненадил својата баба, но и самиот не останал рамнодушен кога видел со …

Повеќе »

Европските фудбалери во новата реклама за „Пепси“

  Тројцата фудбалери на актуелниот европски клупски шампион Челзи – Дидиер Дрогба, Френк Лампард и Фернандо Торес се појавија во реклама за „Пепси“ играјќи крикет меч. Погледнете како изгледа новата рекламна кампања за освежителниот пијалак.   Chris | ТВ Пакет

Повеќе »

Бекам во новата реклама ги спои спортот и музиката!

  Дејвид Бекам неодамна повторно ја изненади публиката со својот талент. Овојпат во рекламата за телефонот „Samsung Galaxy Note“ тој покажа како на еден неверојатен начин умее да ги спои спортот и музиката. Погледнете како Бекам со своите 37 години сеуште може да „игра“ по ноти.         …

Повеќе »

Антиќ: „Бев приморан да кажам ФИРОМ“ (видео)

  Македонскиот кошаркар Перо Антиќ кој моментално игра во грчки „Олимпијакос“, говори за неговата изјава, дека доаѓа од ФИРОМ, што предизвика бура од негативни реакции кај Македонците. Тој изјави дека бил приморан да направи такво нешто, како што и сите претпоставувавме. Погледнете во видеото подолу.         Martin …

Повеќе »

Шакира во друштво на фудбалери

    Синоќа фудбалерите на Барселона и тренерот Пеп Гвардиола на опуштена вечера се забавуваа во еден елитен ресторан. Шакира како девојка на одбранбениот фудбалер Џерард Пике со задоволство присуствуваше во тоа друштво. Низ фотографиите можете да го погледнете пристигнувањето во ресторанот.                 …

Повеќе »

Антиќ се искупи? Василис со македонско знаме!

По незадоволството кое Перо Антиќ го предизвика кај Македонците со својата изјава дека доаѓа од ФИРОМ, сега тој се искупи така што за време на прославата на европската круна во соблекувалната на Олимпијакос по победата над ЦСКА во финалето, се фотографираше со македонското знаме крај себе. Првата ѕвезда на тимот …

Повеќе »

Перо Антиќ доаѓа од Фиром, а не од Македонија!

  Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација кој настапува во Олимпијакос се претстави дека доаѓа од ФИРОМ, а не од Македонија. Во најавата на вчерашното полуфинале меѓу Олимпијакос и Барселона тој рече: “Перо Антиќ, Фиром”, и секако, ја разочара цела Македонија. Социјалните мрежи се местото каде што Македонците го изразија своето …

Повеќе »

Официјалната песна за Еуро 2012

  Стартот на Европското првенство 2012 наближува, време е да го погледнеме официјалното видео за песната “Endless Summer” која ќе биде заштитен знак на натпреварувањето.         Chris | ТВ Пакет

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!