Почетна / Спорт (страна 13)

Спорт

Навивачите каменувале полицаец!

Скршените стакла во салата Јане Сандански во Скопје и повредениот полицаец сведочат за дивеењето на навивачката група „Фемили“ за време на завчерашниот натпревар меѓу кошаркарските екипи на МЗТ и на Работнички. Полицијата вели дека дел од навивачите почнале да фрлаат предмети на теренот, а по завршувањето на натпреварот ја каменувале …

Повеќе »

Кристијано Роналдо: фудбалер или манекен?

Кристијано Роналдо: фудбалер или манекен?   Кристијано Роналдо, најдобриот португалски фудбалер и играч на Реал Мадрид освен своите фудбалски квалитети покажува и каков манекен е на фудбалските терени. Пред секој натпревар и за време на паузата меѓу двете полувремиња, за време на Европското првенство во фудбал, стручен стилистички тим се …

Повеќе »

Група навивачи нападнаа украинска репортерка!

  Оваа украинска репортерка дваесеттина пати се обиде да ја започне реченицата во извештајот за фудбалските натпревари, но пијаните холандски навивачи секогаш ја спречуваа во тоа. Неколку пати и го зедоа микрофонот и пееја на него, еден хендикепиран навивач и го крена фустанот, неколку деца застанаа пред камерата за да …

Повеќе »

Бесниот голман ги избоксува стативите!

  Голманот на Централноафриканската република доби наредба од судијата да излезе надвор од теренот на мечот против Египет, со цел да му се укаже помош, а овој полуде и почна да се пресметува со стативите, јавува порталот „Курир“.         Chris | ТВ Пакет

Повеќе »

Хрватите навиваат без градници и панталони (18+)

Сите навиваат на свој начин, па така и Хрватите! Сексипилната германска старлета излезе гола да навива за својата држава, но сепак на уметнички начин ги сокри „специфичните“ делови од своето тело, затоа Хрватите одлучија да бидат поекстремни. Без никаква шминка и фолирање, ги спуштија градниците и панталоните и од срце …

Повеќе »

Македонското сонце зрачи и од градите на Антиќ!

Перо Антиќ, кошаркарот што неодамна изјавил дека ќе се повлече од македонската кошаркарска репрезентација, се појави со нова тетоважа. Имено, тој неодамна вети дека на своите гради ќе го истетовира македонското знаме, и тоа и го стори. На десната страна од градите на Антиќ сега зрачи македонското сонце.     …

Повеќе »

Хрватски навивач и Славен Билиќ – усни на усни!

Славен Билиќ вчеравечер доби многу честитки за победата над Ирците, но оваа сигурно не му беше омилена. Имено, на самиот крај од натпреварот Хрватска – Ирска, еден од хрватските навивачи на стадионот во Познањ и покрај силната контрола успеал да се пробие до поранешниот фудбалер Билиќ и „сочно“ да му …

Повеќе »

Неизбежно е да навивате за Германија, погледнете ја…

Микаела Шефер, германската манекенка и старлета на уникатен начин навива за својата омилена репрезентација на Еврошампионатот – германската. Прекрасната девојка без ниту едно парче облека на себе била фотографирана пред Брандербуршката порта. „Специфичните“ делови од телото ги покрила со шминка соодветна за фудбалската треска, па затоа не е спорно што …

Повеќе »

Започна фудбалската треска – ЕП 2012

Фановите на фудбалот денеска конечно го дочекаа Европско фудбалско првенство. Најдобрите 16 европски репрезентации вечерва ја започнаа битката за европскиот трон на осум стадиони во Полска и Украина, а веќе на 1-ви јули на Олимпискиот стадион во Киев ќе го дознаеме новиот европски првак. Настанот ќе биде следен од околу …

Повеќе »

Радио лапсус | Меси на Европско!?

ЕСПН радио вчера направи огромна и смешна грешка кога еден од двојката-водители, во меѓусебен разговор праша како ќе поминат Меси и К.Роналдо на престојното европско фудбалско првенство во Полска и Украина. Да потсетиме дека најдобриот фудбалер на планетата Лионел Меси е Аргетинец.     ЕСПН мрежата-на-медиуми се класифицираат како светски …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!