Почетна / МК Сцена (страна 76)

МК Сцена

Голем хепенинг во паркот „Аеродром“

На 22-ри септември, голем хепенинг во паркот „Аеродром“   Општина Аеродром и здружението „Ново Лисиче“ на 22-ри септември (сабота) во новиот парк со авион „Аеродром“ организираат голем, целодневен хепенинг!   „Ново Лисиче го кани светот“ се случува по трет пат и е отворен за сите генерации со влез слободен. Станува …

Повеќе »

Макфест нема да биде променет, туку „апдејтиран“

Макфест нема да биде променет, туку „апдејтиран“     На одредените реакции и „загриженост“ околу македонскиот идентитет на Макфест, а во врска со информацијата која вчера фестивалот ја објави за присуство во програмата на пејачи од Србија и Хрватска кои ќе ги изведуваат своите песни на свој јазик, уметничкиот директор …

Повеќе »

Актерот Сашко Коцев се жени во сабота

Актерот Сашко Коцев се жени во сабота   Aктерот Сашко Коцев се жени во сабота. Тој и неговата поубава половина – докторката Смиљана Бундовска нема да бидат спречени од врнежливото време да ја остварат долгонајавуваната свадба, пишува Курир. Инаку, Сашко Коцев ја побара раката на својата девојка Смињана на спектакуларен …

Повеќе »

Сања Ѓошевска сними песна на англиски јазик

Сања Ѓошевска сними нова песна „A thousand miles away“     Поп пеачката Сања Ѓошевска веќе добро позната на јавноста по двата големи хитови „Дежа ву“ и „Вртам нов лист“, некогаш дел од продукциската куќа AWARD Entertainment, после долг временски период, по враќањето од Њу Јорк, деновиве е повторно актуелна …

Повеќе »

Уште една преубава Македонка – Ивана Колева

Уште една преубава Македонка – Ивана Колева     Таа е Ивана Колева, а нејзината несекојдневна убавина е причина што овие фотографии денеска го украсија нашиот портал. Уживајте!   {gallery}092012/koleva{/gallery}       Chris | ТВ Пакет  

Повеќе »

Промени на 27-то издание на „Макфест“

Промени на 27-то издание на „Макфест“   За прв пат после 27 години опстојување на најпрестижниот музички фестивал во Македонија, Макфест, оваа година се забележани промени во манифестацијата на која позитивно реагираат и изведувачите и публиката. Два месеци пред одржувањето на фестивалот на радио станиците низ Македонија се емитуваат рефрените …

Повеќе »

Раперот Андреј Миске се откажува од музиката

Андреј Миске се откажува од својата музичка кариера   Раперот Андреј Миске одлучи целосно да се откаже од својата музичка кариера и да се посвети на својот нов салон Миске.     Андреј одлучил дека е време да се откаже од својата музичка кариера па затоа отсега ќе снима песни …

Повеќе »

Досега необјавено интервју на Тоше Проески

Досега необјавено интервју на Тоше Проески     Порталот Либертас денес (недела) објави интервју на Тоше Проески со новинарот Зоран Василевски. Интервјуто е снимено во Хрватска и досега не е емитувано на ниту еден медиум. Василевски ова интервју го чувал седум години, а истото било направено за емисијата „Јака штикла“. …

Повеќе »

Александра Накова… убава како Росалинда!

    Плејбој зајачицата Александра Накова во новата фотосесија е претставена како латино-американска убавица. Фотографиите се наменети за ексклузивното интервју што ќе го прочитате во новиот број на магазинот ФАЦИ. Фотограф: Бојан СтоиловскиАсистент: Коста ЈовановФризура и шминка: Мое Студио ДадарЛокација: Расадник „ФОЈА“ Кисела Вода           Chris …

Повеќе »

Дали ова е новиот Мистер на Македонија?

  Ивица Симоновски е еден од кандидатите кои се борат да ја добијат високата титула за најзгодно момче од Македонија, но веднаш по објавувањето на првата фотосесија неговиот талент го забележале престижни луѓе од Истанбул и Милано.     Дали Ивица Симоновски ќе биде новиот Мистер на Македонија за 2012 …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!