Почетна / Телевизија / ТВ Лица / Чадиковски сменет, Додевска ќе биде главен и одговорен уредник на ТВ 24

Чадиковски сменет, Додевска ќе биде главен и одговорен уредник на ТВ 24

Новинарката Анета Додевска ќе биде новиот главен и одговорен уредник на телевизијата 24, на местото на Младен Чадиковски.
Тимот продолжува со професионално работење, објективно информирање со цел – да се задржи и зголеми довербата на гледачите.“, напиша таа на Фејсбук пред новогодишните празници.


Ова не е прва смена на досегашниот главен уредник – Младен Чадиковски, кој истовремено е и претседател на ЗНМ. Во 2018 година, Чадиковски од главен уредник беше исто така сменет и на негово место беше поставен Огнен Јанески, за по неполни 7 месеци, да го сменат Јанески и да го вратат Чадиковски.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Снежана Лупевска е новата директорка и главен уредник на Телма

Со особено задоволство, ТВ Пакет ја честита новата функција на Снежана Лупевска Созен. Една од …

error: Содржината е заштитена!