Почетна / Филм / Британски крими филм и данска драма за крај на јули на Телма

Британски крими филм и данска драма за крај на јули на Телма

📅 сабота, 30 јули
22:10 – Дом Хемингвеј


Неговиот најдобар пријател, Дики, му се придружува во потрагата по она што му припаѓа, парична награда од криминалниот шеф што тој не го поткажал.

Неговиот нагол карактер ќе го доведе во нови неволји, а кога ќе дознае дека парите му се украдени, едноставно ќе збесне. Оригинален, урнебесен и шокантно брилијантен британски криминалистички филм.

📅 недела, 31 јули
⏰ 22:15 –
Ќе дојде тој ден

„Der kommer en dag“ е дански филм за сиропиталиште каде насилството и понижувањата се дел од секојдневниот живот.

Сценариото е засновано на вистински приказни од домот за момчиња наречен „Godhavn “, каде што многу момчиња биле жртви на насилна и сексуална злоупотреба и медицински експерименти.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Француската драма ја стартува новата филмска сезона на МРТ

Легендарниот сценарист и режисер Коста Гаврас ни го прикажува Капитал, возбудлива и напната драма сместена …

error: Содржината е заштитена!