Почетна / Филм / Загина ѕвездата од „The Fast and the Furious“

Загина ѕвездата од „The Fast and the Furious“

 

Американскиот актер Пол Вокер, кој што глумеше во серијата од акциони филмови „The Fast and the Furious“, загина во сообраќајна несреќа во Калифорнија.

 

 

40-годишниот актер се возел во спортско Порше на совозачкото седиште заедно со својот другар кој управувал со автомобилот и кој исто така загинал кога се случила несреќата јужно од Лос Анџелес.

 

 

Пол Вилијам Вокер е роден на 12. септември во 1973. година, а трагично го изгуби животот пред неколку часови на 40 години. Тој стана популарен актер во 1999. година со улогата во хит филмот „Varsity Blues“, но потоа сите го препознаваа по улогата на Брајан О’Конер во „The Fast and the Furious“ филмскиот серијал. Тој исто така беше дел од филмовите „Eight Below“, „Into the Blue“, „She’s All That“, и „Takers“.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Акција и хорор во познатиот „Underworld“ во петок на МРТ

Младиот Мајкл (Скот Спидмен), студент по медицина, кој целиот свој живот го посветил на помагање …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!