Почетна / Серии / Запознајте се со др. Вера – лик од новата македонска серија „На Терапија“

Запознајте се со др. Вера – лик од новата македонска серија „На Терапија“

 

Од 18 септември ќе се запознаете и со доктор Вера, алтер егото на Виктор

 

18 септември, ден за премиери, ден за нова ера во телевизискиот свет. Најгледаната македонска телевизија Сител започнува со емитување на “На Терапија”, лиценцирана домашна серија која ќе претстави сосема поинаков начин на реализација и сценарио на малите екрани.

ТВ Пакет веќе ве информираше за сижето на серијата, а ве запозна и со главниот лик – др. Виктор Терзиев, кој е толкуван од Никола Ристановски. Време за ново запознавање. Време за запознавање со Вера, која ја игра познатата Бедија Беговска.

 

 

Таа е психијатар, активист и некогашен ментор на д-р Виктор Терзиев. Но, која е улогата која Вера ја има во неговиот живот сега? Тоа го дознавате од 18 септември, понеделник на Сител.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Оваа есен на Телма ја следиме крими серијата за мексиканските „Наркоси“

Po Колумбија, продуцентите на “Наркос” се преселија во Мексико. Како започна и како се развиваше …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!