Почетна / Сапуници / Ѕвездата од „Бунтовници“ стана татко, а од скоро и Егзорцист

Ѕвездата од „Бунтовници“ стана татко, а од скоро и Егзорцист

 

Новости за познатиот латино бунтовник

 

 

Мексиканскиот актер, Алфонско Ерера стана татко. Тој со својата сопруга Дијана Васкез станаа родители за прв пат пред една недела, а првите слики од синчето веќе ги објавија на социјалните мрежи. 

 

 

Алфонско односно Пончо е познат по една од главните улоги во тинејџерската серија “Бунтовници” како и дел од музичкиот бенд РБД кој стекна светска популарност меѓу тинејџерите.

 

 

Денес Пончо ја снима хорор серијата “The Exorcis” за американскиот канал FOX.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Додека селото спие“, руска мелодрама секое попладне на ТВ 24

Од понеделник до петок во 17.45 часот на ТВ 24 ќе се емитува “Додека селото …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!