Почетна / Телевизија / Бојаџи со статус за прекините на Алфа кои ги прават Телекабел и Неотел

Бојаџи со статус за прекините на Алфа кои ги прават Телекабел и Неотел

На Телекабел, вечерва во Аеродром сме асинхрони по стоти пат за време на “Заспиј ако можеш“ а со неподносливи прекини сме на Неотел цел ден, преку ден секој трети ден! Не ми оставате ништо друго “другари господа“, тоа е, толку од слободата и демократијата! Останува уште да почнете да не исклучувате и казнувате, шефот ја даде командата денеска, а?! Добро, вие ќе си терате вашето… ние нашето веќе го правиме! И не знам зошто пак ми се враќаат зборовите за ужасот без крај и ужасниот крај?! До утре пријателчиња, ние пак ќе бидеме тука – соопшти директорот на Алфа, Јани Бојаџи вчеравечер (25.11.2020).

Инаку ова не е прв пат како овие оператори го исклучуваат сигналот на Алфа. Во неделата на 22 ноември 2020, Бојаџи исто така на социјалните мрежи го изрази својот револт кон ова што се случува со Алфа.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Програмска шема на Телма за период од 30.01.2021 до 05.02.2021

ПРОГРАМСКА ШЕМА НА ТЕЛМА ТВ ЗА ПЕРИОДОТ ОД 30.01 2021 – 05.02 2021 САБОТА  30.01.2021 …

error: Содржината е заштитена!