Почетна / Забава / Биба Додева е победник на Макфест 2014

Биба Додева е победник на Макфест 2014

 

Победник на Макфест 2014-та е Биба Додева која ја освои првата награда вредна 20.000 евра.

Таа со со песната „Врати се“ освои најмногу гласови од публиката. На прашањето за што ќе ги троши овие пари, таа на шега одговори дека со нив ќе плаќа кирија.

 

 

Награда од 15.000 евра за освоено второ место доби Дарко Илиевски со прекрасната песна „Кога најмногу ми требаш“. Третопласирана песна на Макфест е „Ако времето е најдобар лек“  во изведба на Елвир Мекик кој доби награда од 10.000 евра. За најдобар дебитант на овогодинешниот Макфест беше Симона Поповска која  доби награда од 3000 евра. Исто толкава парична награда за сценски настап доби Викторија Лоба.

Курир

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Композиција од Дарија Андовска на над 35 радио-станици во целиот свет

На 13.10.2021 во 20ч во Биоскоп Балкан во Белград, во рамките на 67-то издание на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!