Почетна / Сапуници / 50-те најпопуларни теленовели | 46/50

50-те најпопуларни теленовели | 46/50

Ве запознаваме со 50-те најпопуларни теленовели на сите времиња. Краток опис на теленовелата, со неколку податоци за истата. Уживајте.

 

 

46. Leonela – Леонела
(Венецуела, 1983)

Една од најмоќните теленовели на Делија Фијало. Несовесен силувач се вљубува во девојката која ја силувал и што има родено негово дете, години подоцна. Теленовелата постигна планетарна слава, а неколку пати се работени нејзини римејк верзии. Во главните улоги се појавија Мајра Алехандра како Леонела и Карлос Оливиер како Педро Луис.

 

 

 

LucasScott | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Децата на „Тажна жена“ добија награда и се расплакаа на сцена

Солзи и емоции на доделувањето на престижните турски награди “Altın Kelebek” (Златна пеперутка). Имено, на …

error: Содржината е заштитена!