Почетна / Филм / Телма, 27 мај | Американската драма комедија „Мојот живот без мене“

Телма, 27 мај | Американската драма комедија „Мојот живот без мене“

Хауард има сопруга во која е вљубен, две ќерки, престижна работа како адвокат на Менхетен и удобен дом во предградието. Но, одвнатре тој се гуши, за на крајот да се скрши и се сокрие на поткровјето во неговата гаража, оставајќи го неговото семејство да се прашува што му се случило.

Тој ги набљудува од прозорецот како аутсајдер кој го шпионира сопствениот живот, а деновите на егзил се протегаат во месеци. Дали е можно да вратиме сè како што било претходно?

Како што деновите на самонаметната изолација се протегаат во месеци, Хауард почнува да се прашува: дали е воопшто возможно да се вратиме на онака како што беа работите?

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ал Пачино и Џереми Ајронс во „Венецијанскиот трговец“, сабота на МТВ 1

Една од најуспешните адаптации на познатото Шекспирово дело која нуди исклучително интелигентен и визуелно атрактивен …

error: Содржината е заштитена!