Почетна / МК Сцена / Филип Божиновски со кавер на емотивната балада на Дино Мерлин

Филип Божиновски со кавер на емотивната балада на Дино Мерлин

 

“Да је туга снијег” – нова верзија од страна на Филип Божиновски

 

 

Еден од најдобрите машки вокали на македонската музичка сцена, Филип Божиновски, со препев на познатата балада од Дино Мерлин – “Da je tuga snijeg”. Оваа кавер – верзија на легендарната балада во изведба на нашиот Грандовец звучи феноменално. Почувствувајте ја интерпретацијата и препуштете се на емоцијата :

 

 

Филип треба почесто да не изненадува со вакви изведби, но и со нови песни, кои публиката со нетрпение ги очекува.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова песна на Елена Ристеска и италијанскиот диџеј Dj Sparadise

Соработката помеѓу италијанскиот диџеј Дј Сперадајз и Елена се роди пред повеќе од година дена, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!