Почетна / Забава / Актерот Кили уапсен со 80 саксии марихуана

Актерот Кили уапсен со 80 саксии марихуана

 

Актерот Кирил Поп Христов Кили вчера попладнето бил уапсен во неговиот стан во Скопје. По извршените претреси било пронајдено кај него поголемо количество на дрога, а во подрумските простории полицијата открила цела плантажа каде се произведувала марихуана. Неофицијално биле пронајдени околу 80 саксии со марихуана.

 

ФОТО: Ѕвонко Петровски

 

По неговиот брат кој исто така е осомничен за нелегално производство на марихуана се уште се трага. Детали од Министерството за внатрешни работи се очекуваат за подоцна.

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова композиција на Тадиќ и Холцверт инспирирана од „Поступано оро“

Светски познатиот гитарист и композитор Мирослав Тадиќ со виолинистката Ивет Холцварт неодамна ја промовираше композицијата …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!