Почетна / Филм / 9 јуни, недела, Телма | Крими комедијата „Измамничките од Волстрит“

9 јуни, недела, Телма | Крими комедијата „Измамничките од Волстрит“

Тие се девојки кои сакаат да бидат над законот. Нивната професија е танчерки во стриптиз клуб, а нивната цел да ги добијат парите на играчите на Вол Стрит. Дали нивната цел ќе стане реалност? Дали нивниот план е доволно моќен за да им помогне да ја постигнат посакуваната цел без да бидат казнети за тоа?

“Hustlers” – воена драма во недела, 9 јуни во 22.15 часот на Телма телевизија.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Историскиот трилер „Земја од соништата“ празнично на Телма

Во 1930-тите Тексас за време на депресијата, Јуџин Еванс живее со својата мајка и сестра …

error: Содржината е заштитена!