Почетна / Сапуници / 50-те најпопуларни теленовели | 41/50

50-те најпопуларни теленовели | 41/50

 

Ве запознаваме со 50-те најпопуларни теленовели на сите времиња. Краток опис на теленовелата, со неколку податоци за истата. Уживајте.

 

 

41. Pueblo Chico Infierno Grande – Малиот град Инферно
(Мексико, 1997)

Улоги: Вероника Кастро, Гиљермо Капетиљо и Хуан Солер.

Незаборавна приказна за една забранета љубов во едно тесноградо општество. Последната главна ролја на дивата Вероника Кастро кадешто на екранот делеше романса со тогаш младиот и надежен актер Хуан Солер. Арасели Арамбула се појави глумејки ја младата Леонарда, улога која и ги отвори портите за главна протагонистка.

 

 

 

Јовица Крстевски | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Феноменот “Кога лисјата паѓаат” доби нова надсинхронизација на Алфа

Eмотивната семејна драма прикажувана во 2010 и 2011 година на најгледаната телевизија А1 повторно на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!