Почетна / МК Сцена / Видео | „Ѕвона“ – најново изненадување од супербрендот Каролина

Видео | „Ѕвона“ – најново изненадување од супербрендот Каролина

 

За сите што ни се во срцата, а не се со нас…

И сите песни да стивнат, сите рози да се скинат, љубовта не исчезнува!

 

Долго се чекаше… долго се претпоставуваше што е следно… и конечно, нешто ново од неа. Македонскиот супербренд Каролина Гочева се враќа со нов хит. Нежната мелодија “Ѕвона” е најава за новиот албум кој со голема љубов и топлина го подготвува тимот на Каролина Гочева. По првава песна, дело на Никола Мицевски и Весна Малинова, можеме да заклучиме дека во 2018-та година нѐ очекува повторно спектакуларен албум на едната и единствена, Каролина.

 

 

Во продолжение слушнете ја “Ѕвона”, песната со која ќе уживаме во престојните празнични денови :

 

 

 Честитки, Керол. Помалку од ова не ни очекувавме.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Пепа Димитрова подготвува спот за новата песна од „Макфест“

Пепа Димитрова објави фотографии од снимањето на нејзиниот нов спот. Се работи за видео запис …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!