Почетна / Сапуници / 50-те најпопуларни теленовели | 19/50

50-те најпопуларни теленовели | 19/50

 

Ве запознаваме со 50-те најпопуларни теленовели на сите времиња. Краток опис на теленовелата, со неколку податоци за истата. Уживајте!

 

 

19. Rebeldeway – Млади Бунтовници

(Аргентина, 2002)

Улоги: Luisana Lopilato, Felipe Columbo.

Mлади бунтовници е аргентинска теленовела за млади, номинирана за престижната награда Мартин Фиеро. Емитувана е од 26. мај 2002. до 18. декември 2003. Серијата предизвика планетарна популарност во земји како Перу, Германија, Израел, Шпанија и многу други. Неколку години подоцна, мексиканската Телевиса направи римејк на оваа аргентинска серија со назив „Rebelde“.

 

 

 

Јовица Крстевски | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За празниците, „Аманет“ со маратонско емитување на Канал 5

Во празничните денови, Канал 5 телевизија ви нуди двојно уживање со маратонската сапуница “Аманет”. Од …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!