Почетна / Сапуници / 50-те најпопуларни теленовели | 16/50

50-те најпопуларни теленовели | 16/50

 

 

Ве запознаваме со 50-те најпопуларни теленовели на сите времиња. Краток опис на теленовелата, со неколку податоци за истата. Уживајте!

 

Ве запознаваме со 50-те најпопуларни теленовели на сите времиња. Краток опис на теленовелата, со неколку податоци за истата. Уживајте!

 

 

16. Topacio – Топасио

(Венецуела, 1984)

Улоги: Grecia Colmenares, Víctor Camara.

Снимена во далечната 1984. година, римејк на „Есмералда“ (со Лупита Ферер, на нашата листа под реден број 30). Уште една екранизација на делото на Делија Фијало. Со вкупно 181 продолжение, теленовелата беше продуцирана од RCTV. Уште еден интернационален хит.

 

 

 

Јовица Крстевски | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Запрепастувачката драма „Осомничен“ – сабота и недела на Сител

Илјас и Мелике живеат еден среќен и хармоничен живот заедно со нивната ќерка Џерен и …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!