Почетна / Спорт / Шпанија ја прегази Италија со 4:0 на Еуро 2012!

Шпанија ја прегази Италија со 4:0 на Еуро 2012!

Репрезентацијата на Шпанија ја победи Италија со 4:0 во финалето на ЕУРО 2012. Победата се смета за највисока на една селекција во финалните натпревари на европските првенства. „Црвените“ сосема заслужено дојдоа до третата шампионска титула, нивната земја стана прва во историјата која успеала да ја одбрани шампионската круна на ЕП. Со овој триумф Шпанија ја потврди доминацијата на репрезентавивен план. Честитки!

 

 

 

 

Martin M. | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МРТ 3 ќе го прикаже ретро финалето на Вардар – Пелистер од 1993 година

Уживање за спортските носталгичари. Во сабота (23 мај 2020), третиот спортско-забавен канал на Македонската телевизија …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!