Почетна / Спорт / Шпанија ја прегази Италија со 4:0 на Еуро 2012!

Шпанија ја прегази Италија со 4:0 на Еуро 2012!

Репрезентацијата на Шпанија ја победи Италија со 4:0 во финалето на ЕУРО 2012. Победата се смета за највисока на една селекција во финалните натпревари на европските првенства. „Црвените“ сосема заслужено дојдоа до третата шампионска титула, нивната земја стана прва во историјата која успеала да ја одбрани шампионската круна на ЕП. Со овој триумф Шпанија ја потврди доминацијата на репрезентавивен план. Честитки!

 

 

 

 

Martin M. | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Финалните натпревари во FIFA Beach soccer World Cup на МРТ

Во сабота на 30 ноември, Јапонија ќе ги одмери силите контра Португалија во полфуиналето на …

error: Содржината е заштитена!