Почетна / Телевизија / Младите вести на „Информа“ повторно со гледачите на Телма

Младите вести на „Информа“ повторно со гледачите на Телма

 

“Информа” следи успешни примери од светот, за важност и релевантност на информацијата. ТВ емисијата забавува и вклучува млади, кои се публика и креатори на овие вести.

 

 

Главната цел е поставување на силен стандард, кој ќе биде прогресивен и кај возразната публика.
Емисијата, чија втора сезона наскоро започнува на Телма, се реализира со поддршка на Амбасадата на Холандија во Македонија.  „Информа“ е резултат на еден поголем тим во кој спаѓаат: Сара Миленковска, Иван Алусевски, Марко Наумовски, Николај Митрески, Христина Ѓорѓиевска, Симон Стојановски, Лиле Танчева, Александар Ташковски, Шенол Мехмед и Диме Ѓорѓиевски.

 


 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Додека другите тв емитуваат премиери, Алфа репризира за викенд

Додека најголемите приватни ТВ куќи како Сител, Канал 5, Алсат и Телма емитуваат премиерни содржини …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!