Почетна / Телевизија / Х Фактор / Даниел Кајмакоски настапи пред 25.000 луѓе

Даниел Кајмакоски настапи пред 25.000 луѓе

 

Нашиот полуфиналист од регионалното шоу Икс Фактор Даниел Кајмакоски Новата година ја дочека пеејќи пред 25.000 луѓе. Даниел беше дел од новогодишниот концерт на неговиот ментор Жељко Јоксимовиќ. Ова беше негов прв настап пред многубројна публика која одлично го прифати.

 

 

Курир

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Новиот Кајмакоски го расплака жирито на „Икс фактор“

  Давид Темелков е новиот македонски икс фактор     22-годишниот Скопјанец Давид Темелков е …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!