Почетна / Телевизија / Видео од „Среќни луѓе“ | Главен град на Црна Гора е Монтенегро?

Видео од „Среќни луѓе“ | Главен град на Црна Гора е Монтенегро?

 

Кој е главниот град на Црна Гора, прашува Драган Вучиќ

 

 

Попладневното гејм шоу на Драган Вучиќ често знае да извади некои “бисери” од натпреварувачите. Можеби “често” е и редок збор, очигледно секојдневно се случува тоа. Во продолжение уште едно видео од “Среќни луѓе” каде натпреварувачката требаше да погоди кој е главниот град на Црна Гора :

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ТВ 21 со апел до гледачите : Ние ве информираме, останете дома!

Тимот на ТВ 21 со апел со гледачите : Останете дома! Ekipi kujdestar i TV21! …

error: Содржината е заштитена!