Почетна / Сапуници / Новите Омер и Дефне наскоро во нова романтична комедија на Сител

Новите Омер и Дефне наскоро во нова романтична комедија на Сител

 

Време е за цреши, време е за вистинска летна забава

 

 

Нова романтична комедија е на прагот на летото. Прекрасна летна романса и многу хумор ќе бидат со вас секоја вечер на телевизија Сител.

 

 

“Сезона на црешите” е телевизиска серија која беше првата емитувана турска програма во Италија и која доживеа огромен успех. Многумина ја споредуваат со мегахитот “Вљубениот ерген”, па затоа сите сладокусци и овојпат ќе уживаат во една топла и комична приказна.

 

 

Нов ерген и нова Дефне. Нов заводник кој ќе ги освои женските срца. Нова заводничка која ќе ги краде погледите и на оние кои не признаат дека гледаат турски серии. Многу наскоро, Сител телевизија започнува со емитување на новиот телевизиски хит, а за брзо време ТВ Пакет ве запознава со содржината и ликовите на “Сезона на црешите”.

 

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Од гигантот што ја создаде „Скриени страсти“ доаѓа нов хит на Сител

Од следната седмица ексклузивно во Македонија доаѓа нова латиноамериканска теленовела “Дива земја”. Се работи за …

error: Содржината е заштитена!